Muszki męskie

Jak zawiązać muchę?

Mucha to idealna ozdoba dla mężczyzn, którzy chcą podkreślić swoją elegancję i oryginalny styl. Jest to nie tylko dokonały dodatek do stroju wieczorowego, takiego jak smoking, czy frak. Coraz częściej możemy spotkać Panów, którzy stosują ten oryginalny element garderoby także na co dzień, do pracy. Niemniej, wielu mężczyzn rezygnuje z much, w obawie przed skomplikowanym sposobem wiązania. W rzeczywistości nie jest to wcale takie trudne. Poniżej przedstawiamy tajniki prawidłowego zawiązania muchy męskie. Zapraszamy do lektury!

Zasady doboru muchy

Przede wszystkim dopasuj muchę do typu ubioru. Pamiętaj, że to element garderoby, który znacząco wpływa na Twój wizerunek. Musisz czuć się elegancko ubrany, a nie przebrany. Zwróć także uwagę na kolor. Jeśli planujesz założyć ten dodatek do stroju wieczorowego to postaw na minimalizm i neutralne odcienie: biel lub czerń. Na oryginalne barwy mogą pozwolić sobie mężczyźni, którzy kochają awangardowe stylizacje. Mucha w krzykliwej tonacji lub o niebanalnym wzorze idealnie sprawdzi się na co dzień, do rozpinanego swetra czy zwykłej koszuli.

muchy męskie

Jak wiązać muchę? Krok po kroku

  1. Przełóż wstążkę przez kołnierz i wyrównaj długość obu końców.
  2. Zagnij lewy koniec wstążki w pętelkę, tak aby jej koniec był skierowany w prawą stronę.
  3. Chwyć wolny koniec wstążki i przełóż go w środku, nad prawym skrzydełkiem ku górze.
  4. Ten sam koniec wstążki wetknij od góry do pętli, po czym pociągnij go do dołu.
  5. Aby uformować lewe skrzydełko muszki, włóż koniec wstążki do pętelki i lekko przekręć jej zakończenie do tyłu. Przełóż skrzydełko od przodu przez pętle do połowy węzła.
  6. Delikatnie napnij kokardkę i rozprostuj oba jej skrzydełka.

Jeśli chcesz osiągnąć estetyczny efekt, to pamiętaj, aby w trakcie wiązania nie wykręcać materiału. Poszczególne końce wstążeczki powinny przechodzić płynnie.

Oczywiście obecnie można też kupić muchy drewniane z którymi nie ma problemu przy wiązaniu bo są zapinane :) .

Muszka to obecnie doskonała alternatywa dla krawata, która sprawi, że będziesz czuł się wyjątkowo i oryginalnie. Wiele sklepów odzieżowych oferuje muszki z gumką lub zapięciem. Jednak uchodzą one za mało eleganckie i niestosowne. Jeśli więc chcesz poczuć się jak prawdziwy gentleman, spróbuj opanować technikę klasycznego wiązania muszki. Pamiętaj, że tylko praktyka czyni mistrza.

Jakie skarpety do garnituru?
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Ulubione
Close Ostatnio oglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie