Jak Zlozyc Poszetke

Jak złożyć poszetkę

Odpowiednio dobrana poszetka do garnituru sprawia, że strój zyskuje na atrakcyjności. Gdy już dokonacie wyboru tego elementu garderoby, to warto wiedzieć jak prawidłowo złożyć go w brustaszy. Sposobów jest naprawdę wiele. Poniżej prezentujemy Wam kilka podstawowych, a zarazem ponadczasowych technik. Sprawdź nasz zestaw muszka z poszetką. Poszetka dodaje elegancji i szyku, a krawat dopełnia całości. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak składać poszetkę, to jest artykuł dla ciebie.

Techniki Skladania Poszetki

Składanie poszetki – podstawowe techniki

TV fold

Technika składania poszetki, która była bardzo popularna wśród prezenterów telewizyjnych w latach 50. Klasyczna i jednocześnie najprostsza do ułożenia forma. W wersji białej stanowi idealny dodatek do niemal każdego garnituru. Do tego wariantu najlepiej sprawdzą się poszetki lniane lub bawełniane. Jedwab, mimo iż prezentuje się niezwykle wytwornie, to w tym wypadku może okazać się zbyt lekki i delikatny.

Jak złożyć poszetkę techniką TV fold? Najpierw składamy chusteczkę na pół, następnie kilkukrotnie wzdłuż krótszego boku. Ilość złożeń zależy od szerokości kieszonki oraz boku poszetki. W efekcie powstaje prostokąt na szerokości brustaszy. Po włożeniu nie powinno być żadnego luzu po bokach, ani zmarszczeń z powodu ścisku. Umieszczona w kieszonce poszetka powinna wystawać na około 1-1,5 cm.

Rogi

Technika z wystającymi rogami poszetki jest nieco bardziej wyszukaną formą. Do wyboru jest wiele wersji, ale wszystkie są efektem delikatnej modyfikacji wariantu podstawowego. Do tej metody najlepiej sprawdzą się tkaniny lniane, zapewniające właściwą sztywność.

Aby uzyskać jeden róg należy złożyć chusteczkę dwukrotnie, otrzymując tym samym kwadrat. Następnie decydujecie czy chcecie zaprezentować gładki róg, czy kanty.

Puff

Metoda puff jest jedną z najprostszych do złożenia. Prezentuje się nieco jak mała poduszeczka wystająca z kieszonki. Najlepiej użyć poszetki jedwabnej, gdyż nie widać zagięć. To wariant nadający się na wiele okazji. Biel sprawdzi się idealnie na bardziej formalne wyjście, natomiast kolorowa poszetka podkreśli codzienny strój.

W tym wypadku poszetkę należy chwycić za środek i unieść do góry. Następnie drugą dłonią chwyć chustkę mniej więcej w połowie długości i wolnym końcami włoż do brustaszy. Na koniec wystarczy lekko ją rozłożyć na szerokość kieszonki i voilà!

Pozorny nieład

Jest to odwrócony wariant metody „puff”. Nada się idealnie na mało formalne okazje.

Chwytamy chusteczkę za środek, potem w połowie długości i wkładamy poszetkę do brustaszy kantami na zewnątrz. Ważne, by na koniec elegancko ułożyć krańce.

Jak Dobrac Pozetke

Jak dobrać poszetkę do reszty stroju?

Poszetki uznawane są powszechnie za bardzo elegancki dodatek. Jednak Panowie co raz częściej decydują się także na użycie tej części garderoby również na co dzień. Poszetka nie wymaga towarzystwa muszki czy krawata. Świetnie prezentuje się zarówno w przypadku wełnianej, lnianej jak i bawełnianej marynarki. Nie trzeba także zakładać pełnego garnituru. Wystarczy dobrze dobrana marynarka oraz odpowiednie spodnie i koszula.

W kwestii wyboru wzoru oraz koloru poszetki zasady są proste. Przede wszystkim należy unikać jednostajności w doborze dodatków. Jeśli zdecydujecie się na krawat w drobne wzory, to poszetka powinna być bardziej wyrazista. I na odwrót. Komponując całą stylizację należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością wzorów, tak by efekt nie był zbyt pstrokaty. Jeśli chodzi o kolory, to najlepiej szukać powiązań. Nie wszystkie barwy z poszetki muszą występować na innych elementach garderoby. Ważne jednak, aby wzajemnie się uzupełniały.

Nie ulega wątpliwości, że poszetka stanowi element garderoby, który warto mieć w swojej szafie. Składanie tego dodatku może wydawać się na pierwszy rzut oka dość skomplikowanym wyzwaniem. Jednak w rzeczywistości nie jest to wcale takie trudne. Eksperymentujcie z różnymi technikami i znajdźcie taką, która pasuje do Waszego stylu i osobowości!

Nasze poradniki odnośnie much męskich:

Gdzie kupić muchę wiązaną?
Jakie skarpety na zimę?
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Ulubione
Close Ostatnio oglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie