Mucha Czy Krawat

Mucha czy krawat?

Wielu mężczyzn staje przed odwiecznym dylematem: klasyczny krawat, czy stylowa muszka? Oba elementy stanowią doskonałe wykończenie eleganckiej stylizacji. Jednak podjęcie decyzji o tym dodatku często przysparza trudności panom. Jakie czynniki powinniście wziąć pod uwagę, dokonując wyboru między krawatem a muchą? Zapraszamy do lektury!

Muszka Czy Krawat

Krawat czy mucha na wesele?

Muszka to z reguły wybór zarezerwowany dla pana młodego. Jeśli wybierasz się na wesele w roli gościa postaw więc na krawat. Wybór wzoru i koloru zależy od charakteru przyjęcia. Na elegancką imprezę załóż neutralny krawat o jednolitej tonacji. Natomiast na mniej formalną zabawę możesz zaszaleć ze stylizacją, decydując się na żywe barwy. Sprawdź, co posiadamy w kategorii muchy męskie lub muchy drewniane.

Krawat Czy Mucha

Krawat czy mucha na eleganckie wyjście?

W przypadku eleganckiego wyjścia, np. do filharmonii czy opery lepiej sprawdzi się klasyczna muszka. Ubierając się w smoking postaw na czarną muchę. Jeśli zamierzasz założyć frak, to w grę wchodzi tylko i wyłącznie biała mucha. W kwestii garnituru, wybór koloru tego elementu garderoby zależy od pozostałych dodatków jak pasek, poszetka, czy buty.

Mucha czy krawat na spotkanie biznesowe?

W stylizacjach biznesowych najczęściej wykorzystuje się klasyczny krawat. Niemniej, jeśli pracujesz w miejscu, w którym nie obowiązuje dress code, to możesz pozwolić sobie na muchę. Dodatek ten w komplecie z elegancką koszulą i szelkami prezentuje się bardzo oryginalnie. Pamiętaj jednak, by zachować umiar w kwestii doboru koloru oraz wzoru. W końcu to miejsce pracy, gdzie warto prezentować się gustownie i z należytą powagą.

Mucha – nie dla wszystkich

Krawat jest niezaprzeczalną klasyką i obowiązkowym elementem garderoby każdego mężczyzny. Nie tylko podkreśla elegancki styl, ale i wizualnie wyszczupla – wydłuża sylwetkę oraz tuszuje nadprogramowe kilogramy w okolicy brzucha. Mucha jest wygodniejszym dodatkiem, równie szykownym, ale niestety optycznie poszerza twarz. Wobec tego sprawdzi się tylko w przypadku panów o smukłej sylwetce.

Mucha czy krawat wybór pomiędzy nimi wyznaczają okoliczności, w jakich będziecie nosić dany dodatek. W swojej szafie warto mieć zatem oba elementy garderoby, by być przygotowanym na każdą okazję.

Jakie skarpety do garnituru?
Jak wiązać duży szal zimowy męski
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Ulubione
Close Ostatnio oglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie