Mucha czy krawat?
mucha czy krawat

Wielu mężczyzn staje przed odwiecznym dylematem: klasyczny krawat, czy stylowa muszka? Oba elementy stanowią doskonałe wykończenie eleganckiej stylizacji. Jednak podjęcie decyzji o tym dodatku często przysparza trudności panom. Jakie czynniki powinniście wziąć pod uwagę, dokonując wyboru między krawatem a muchą? Zapraszamy do lektury!

muszka czy krawat

Krawat czy mucha na wesele?

Muszka to z reguły wybór zarezerwowany dla pana młodego. Jeśli wybierasz się na wesele w roli gościa postaw więc na krawat. Wybór wzoru i koloru zależy od charakteru przyjęcia. Na elegancką imprezę załóż neutralny krawat o jednolitej tonacji. Natomiast na mniej formalną zabawę możesz zaszaleć ze stylizacją, decydując się na żywe barwy. Sprawdź, co posiadamy w kategorii muchy męskie lub muchy drewniane.

Krawat czy mucha na eleganckie wyjście?

krawat czy mucha

W przypadku eleganckiego wyjścia, np. do filharmonii czy opery lepiej sprawdzi się klasyczna muszka. Ubierając się w smoking postaw na czarną muchę. Jeśli zamierzasz założyć frak, to w grę wchodzi tylko i wyłącznie biała mucha. W kwestii garnituru, wybór koloru tego elementu garderoby zależy od pozostałych dodatków jak pasek, poszetka, czy buty.

Mucha czy krawat na spotkanie biznesowe?

W stylizacjach biznesowych najczęściej wykorzystuje się klasyczny krawat. Niemniej, jeśli pracujesz w miejscu, w którym nie obowiązuje dress code, to możesz pozwolić sobie na muchę. Dodatek ten w komplecie z elegancką koszulą i szelkami prezentuje się bardzo oryginalnie. Pamiętaj jednak, by zachować umiar w kwestii doboru koloru oraz wzoru. W końcu to miejsce pracy, gdzie warto prezentować się gustownie i z należytą powagą.

Mucha – nie dla wszystkich

Krawat jest niezaprzeczalną klasyką i obowiązkowym elementem garderoby każdego mężczyzny. Nie tylko podkreśla elegancki styl, ale i wizualnie wyszczupla – wydłuża sylwetkę oraz tuszuje nadprogramowe kilogramy w okolicy brzucha. Mucha jest wygodniejszym dodatkiem, równie szykownym, ale niestety optycznie poszerza twarz. Wobec tego sprawdzi się tylko w przypadku panów o smukłej sylwetce.

Mucha czy krawat wybór pomiędzy nimi wyznaczają okoliczności, w jakich będziecie nosić dany dodatek. W swojej szafie warto mieć zatem oba elementy garderoby, by być przygotowanym na każdą okazję.

Polecamy artykuły: