Skarpety Bambusowe Czy Bawelniane

Skarpety bambusowe czy bawełniane?

Wiele osób kupując skarpetki, zwraca uwagę przede wszystkim na design. Jednak równie ważny jest ich skład. Przez wiele lat największym powodzeniem cieszyły się skarpety bawełniane. Ostatnio coraz częściej można spotkać w sklepach skarpetki zrobione z włókna bambusowego. Czym się różnią? Które z nich są lepsze? Zapraszamy do lektury!

Zalety skarpet bambusowych

Zalety Skarpet Bambusowych

Skarpetki wykonane z włókna bambusowego cechują się niezwykłą wytrzymałością. Nawet po wielu praniach pozostają jak nowe. W miarę upływu czasu użytkowania nie tracą swojej grubości ani się nie mechacą. Ponadto są miękkie w dotyku, delikatne dla skóry oraz zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Nadmiar wilgoci wchłaniany jest przez materiał. Dzięki temu Twoje stopy czują się rześko i komfortowo!

Skarpety bambusowe czy bawełniane?

Skarpety Bawelniane Czy Bambusowe

Bawełna, podobnie jak bambus jest bardzo wytrzymała i przepuszcza powietrze. Oba włókna są delikatne, nie powodują uczuleń i sprzyjają łagodzeniu podrażnień skóry. Największą zaletą skarpetek bambusowych w stosunku do bawełnianych są względy zdrowotne oraz ekologiczne. Bambus rośnie bardzo szybko, a jego uprawa nie wymaga stosowania tak dużej ilości chemii, jak to się ma w przypadku bawełny. Ponadto jest odporny na działanie szkodników oraz wykazuje właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Skarpety bambusowe są tak naprawdę innowacyjną alternatywą dla bawełny. Szczególnie tej organicznej, uprawianej w ekologiczny sposób.

Kupując skarpety, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład materiałów, z jakich zostały one zrobione. Niezależnie od tego, czy będą to włókna bambusowe, czy bawełniane, to powinny one stanowić większość, a nie jedynie domieszkę. Warto także zwrócić uwagę, czy na metce widnieje elastan. To składnik, który nadaje skarpetkom odpowiednią sprężystość i wpływa na ich wytrzymałość.

Jak wiązać apaszkę
Jaka mucha do granatowego garnituru
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Ulubione
Close Ostatnio oglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie