Jak nosić czapkę z daszkiem męskie?
Jak nosić czapkę z daszkiem męskie

Czapka z daszkiem to obecnie bardzo modny dodatek, który można łączyć nie tylko ze sportową odzieżą, ale i bardziej eleganckim outfitem. Dobrze dobrane nakrycie głowy podkreśla temperament i styl. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego fasonu? Jak nosić czapkę z daszkiem, by prezentować się modnie? Zapraszamy do lektury!

Jaki fason czapki z daszkiem wybrać?

Decydując o wyborze czapki z daszkiem, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • wysocy mężczyźni powinni zrezygnować z modeli osadzonych na czubku głowy, które optycznie zwiększają wzrost;
  • niscy panowie powinni unikać czapek o zbyt długim daszku. Zasada mówi, że im niższa osoba, tym krótszy daszek;
  • czapki z daszkiem o wysokiej podstawie wizualnie wysmuklają twarz. Natomiast płaskie modele sprawiają, że buzia wydaje się bardziej okrągła;
  • szeroki daszek powoduje, że twarz jest optycznie szersza.

Zapoznaj się z ofertą czapek z daszkiem .

Czapka z daszkiem – jak nosić?

Czapka z daszkiem - jak nosić męskie

Aby dowiedzieć się jak nosić czapkę z daszkiem należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki model nakrycia zamierzasz nosić?

Kaszkiet

Kaszkiet stanowi przede wszystkim idealne uzupełnienie eleganckiej stylizacji. Jednak nie bój się eksperymentów modowych. Możesz wykorzystać to nakrycie głowy do przełamania stereotypów. Połączyć klasykę z nowoczesnością. Wielu panów zestawia kaszkiet z trampkami i luźną, dzianinową marynarką.

Czapka typu snapback

Czapka z prostym daszkiem, która ma możliwość regulacji szerokości za pomocą rzepa, klamry lub plastikowego zapięcia. Model ten prezentuje się dobrze nie tylko noszony klasycznie – daszkiem do przodu, ale i na odwrót. W zestawieniu z casualowymi ubraniami uzyskujecie swobodną, luźną stylizację na co dzień.

Czapka typu fullcap

Czapka, w której nie ma możliwości regulacji szerokości. Ponadto daszek w tym modelu jest nieco zaokrąglony. Fullcap, podobnie jak snapback stanowi idealny dodatek do codziennych outfitów. Dobrze prezentuje się z daszkiem zaciągniętym lekko do góry lub delikatnie na bok.

Niezależnie od modelu, czapka z daszkiem jest bardzo oryginalnym elementem garderoby, który warto mieć w swojej szafie. To nie tylko dodatek chroniący głowę przed słońcem czy wiatrem, ale także uzupełnienie nietuzinkowej stylizacji.