Jakie Skarpety Na Zime

Jakie skarpety na zimę?

Zima to magiczny czas, kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia i białym puchem. Jednak nie jest to korzystny okres dla naszych stóp, bo to właśnie ta część ciała marznie najszybciej. Ważne jest dobranie nie tylko odpowiedniego obuwia, ale także ciepłych skarpetek, zapewniających komfort termiczny. Czym kierować się przy wyborze tego elementu garderoby? Jakie materiały najlepiej ocieplą Wasze stopy? Zapraszamy do lektury!

Jeśli trafiłeś do nas w lato sprawdź skarpety bambusowe czy bawełniane?

Dobre Skarpety Na Zime

Dobre skarpety na zimę – czyli jakie?

Skarpety na zimę muszą przede wszystkim zapewniać należyty komfort termiczny. Nie należy także zapominać o odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W końcu stopy to jedna z tych części ciała, która jest najliczniej pokryta gruczołami potowymi. Ponadto skarpetki nie powinny zsuwać się , czy ocierać stóp, mechacić się oraz kurczyć po kilku praniach.

Skarpety na zimę – jaki skład?

Sklad Skarpet Na Zime

Skarpety z wełny

Włókna, z których wykonuje się ciepłe skarpetki, powinny być delikatne dla skóry, czyli w jak największym stopniu naturalne. Najpopularniejszym materiałem na zimowe skarpety jest wełna owcza. Gwarantuje ciepło oraz dobrą oddychalność. Dzięki sprężystości włókien szybko wraca do pierwotnej formy. Jedną z jej największych zalet jest bardzo dobre odprowadzanie wilgoci. Nawet jeżeli Twoje stopy się spocą, to i tak nie odczujesz wielkiego dyskomfortu.

Skarpety z wełny merino

Wiele osób obawia się wełny z powodu jej szorstkości, że będzie drapać, drażnić skórę. Wszystko tak naprawdę zależy od jakości włókien. Skarpety wykonane ze szczególnego rodzaju wełny, jakim jest merino, są miękkie, lekkie, nie gryzą oraz nie powodują obtarć. Ponadto materiał ten ma właściwości antybakteryjne, co oznacza brak nieprzyjemnego zapachu.

Włókna pozyskiwane są z runa merynosów hodowanych głównie w Nowej Zelandii. Owce muszą mierzyć się ze skrajnymi temperaturami panującymi w tamtejszym klimacie. Od letnich upałów, często sięgających nawet 40°C, po siarczyste mrozy, gdy słupek rtęci spadają poniżej -20°C.

Przy wyborze skarpetek zwróć także uwagę na dodatek syntetyków. Domieszka elastanu jest jak najbardziej dopuszczalna. To składnik, dzięki któremu zwiększa się trwałość oraz rozciągliwość tego elementu garderoby.

Jaki Design Skarpet

Ciepłe skarpetki – jaki design?

Wybierając ciepłe skarpetek na zimę weź również pod uwagę aspekt wizualny. Jeśli szukasz skarpet na zimowe wieczory w domu, pragniesz zaszyć się w nich pod ciepłym kocem z ulubioną książką, to możesz zaszaleć ze wzorami i kolorami. Wielu producentów oferuje zimową porą grube, wełniane skarpety ze świątecznym designem, które idealnie wprawiają w bożonarodzeniowy nastrój. Jeżeli chcesz ocieplić swoje stopy na co dzień, czy to w pracy, czy na zakupach, to postaw na bardziej stonowaną stylistykę. Skarpety powinny współgrać z pozostałymi elementami garderoby, takimi jak obuwie, czy kolor spodni.

W okresie zimowym należy szczególnie zadbać o komfort termiczny stóp. Skarpety z wysokiej jakości wełny nie tylko ogrzeją Twoje stopy w najchłodniejsze dni, ale i zapewnią komfort noszenia!

Polecamy:

Jakie skarpety do garnituru?

Jak złożyć poszetkę
Jaki portfel damski
Zamknij Mój koszyk
Zamknij Ulubione
Close Ostatnio oglądane
Zamknij
Zamknij
Kategorie